Տեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի պետականաշինության ողջ փիլիսոփայության և ռազմավարության արմատական վերանայում. Արցախ ԱԳՆ
Ադրբեջան կողմից Արցախի շրջափակումն, իհարկե, սպասելի էր։ Բայց, ինչպես ասում են, քանի դեռ որոտը չի բռնկվել... եզրակացություններ չեն արվում։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը:
«Տեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի պետականաշինության ողջ փիլիսոփայության և ռազմավարության արմատական վերանայում։ Այս վերանայումը պետք է վերաբերի թե՛ պետական ծրագրերին, թե՛ զարգացման առաջնահերթություններին, թե՛ մեր առօրյային։ Միայն այս կերպ մենք կկարողանանք հաղթահարել մեր առջեւ ծառացած մարտահրավերները»- հավելել է Բաբայանը:

Блокада требует пересмотра всей философии и стратегии государственного строительства Арцаха: Глава МИД
Блокада Арцаха со стороны Азербайджана, конечно, была ожидаема. Но, как говорится, пока гром не грянет… выводы не делаются.Об этом на своей странице в Facebook написал исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
''То, что произошло требует коренного пересмотра всей философии и стратегии государственного строительства Арцаха. Этот пересмотр должен касаться как государственных программ, приоритетов развития, так и нашей повседневной жизни. Только так мы будем в состоянии преодолеть вызовы, стоящие перед нами,''- отметил Бабаян.