Ադրբեջանում Իրանի դեսպանը կանչվել է Թեհրան խորհրդակցությունների
Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Սայիդ Աբաս Մուսավին խորհրդակցելու համար մեկնել է հայրենիք։ NEWS.am-ի հաղորդմամբ այս մասին տեղեկացնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։
Իրանական Mehr գործակալության տվյալներով՝ տեղի է ունեցել դեսպանի հանդիպումն Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլահիանի հետ։
Նախարարի հետ դեսպանի խորհրդակցություններն ընթանում են Ադրբեջանի և Իրանի միջև քաղաքական նոր լարվածության, Իրանի՝ Ադրբեջանի հասցեին սպառնալիքներ պարունակող զորավարժությունների, նոր հարձակումների և սպառնալիքների ֆոնին։
Մուսավին Իրանի արտաքին գործերի նախարարին է ներկայացրել Ադրբեջանի պաշտոնատար անձանց հետ իր երկօրյա բանակցությունների արդյունքները։

На фоне обострения отношений Тегерана и Баку посол Ирана в Азербайджане отбыл для консультаций на родину
Tehran Times
Посол Ирана в Азербайджане Саид Аббас Мусави отбыл для консультаций в Тегеран. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
По данным иранского агентства Mehr, состоялась встреча посла с министром иностранных дел Ирана Хоссейном Амиром Абдоллахианом.
Консультации посла с министром проходят на фоне нового политического обострения между Азербайджаном и Ираном, военных учений, проводимых Ираном с угрозами в адрес Азербайджана, новых нападок и угроз.
С.А.Мусави представил главе внешнеполитического ведомства Ирана результаты своих двухдневных переговоров с официальными лицами Азербайджана.