Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորը հայտարարել է, որ Կիևին չի հաջողվի Վրաստանին ներքաշել ռազմական գործողությունների մեջ
Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Գիվի Միկանաձեն՝ իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունից, ասել է, որ հանրապետությունում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Անդրեյ Կասյանովի հայտարարությունն առ այն, որ 15 տարի առաջ Ուկրաինայի իշխանությունների կողմից Թբիլիսիին տրված զենքերը պետք է վերադարձվեն, վրացիներին ռազմական հակամարտության մեջ ներքաշելու ևս մեկ փորձ է։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Միկանաձեն ընդգծել է, որ Վրաստանի իշխանությունները չեն ձեռնարկի որևէ քայլ, որը կարող է երկիրը վերածել ուկրաինա-ռուսական հակամարտության կողմի, և որտեղ կա պատերազմի մեջ ներքաշվելու վտանգ։
Ավելի վաղ Կասյանովը «Եվրոպեյսկայա պրավդա»-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ Ուկրաինան խնդրանքով դիմել է Վրաստանին՝ 2008 թվականին ռազմական գործողությունների ընթացքում փոխանցված «Բուկ» զենիթահրթիռային համակարգերը վերադարձնելու համար։

Грузинский депутат Миканадзе заявил, что Киев не сможет втянуть Грузию в военные действия
Депутат парламента Грузии от правящей партии ''Грузинская мечта'' Гиви Миканадзе заявил, что слова временного поверенного в делах Украины в республике Андрея Касьянова о запросе со стороны киевских властей вернуть вооружение, которое 15 лет назад было передано Тбилиси, является очередной попыткой втянуть грузин в военный конфликт, передает РИА Новости.
Миканадзе подчеркнул, что власти Грузии не предпримут ни один шаг, который может поставить страну как сторону украино-российского конфликта, и где существует опасность втягивания в войну.
При этом парламентарий добавил, что Тбилиси продолжит оказывать Киеву ''политическую и гуманитарную поддержку'' и главным образом беспокоиться о том, чтобы республика ''не была включена в военные действия и был обеспечен мир''.
Ранее Касьянов в интервью изданию ''Европейская правда'' заявил, что Украина направила запрос Грузии о возврате зенитно-ракетных комплексов ''Бук'', переданных в ходе боевых действий в 2008 году.