Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորը հայտարարել է, որ Կիևին չի հաջողվի Վրաստանին ներքաշել ռազմական գործողությունների մեջ
Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Գիվի Միկանաձեն՝ իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունից, ասել է, որ հանրապետությունում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Անդրեյ Կասյանովի հայտարարությունն առ այն, որ 15 տարի առաջ Ուկրաինայի իշխանությունների կողմից Թբիլիսիին տրված զենքերը պետք է վերադարձվեն, վրացիներին ռազմական հակամարտության մեջ ներքաշելու ևս մեկ փորձ է։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Միկանաձեն ընդգծել է, որ Վրաստանի իշխանությունները չեն ձեռնարկի որևէ քայլ, որը կարող է երկիրը վերածել ուկրաինա-ռուսական հակամարտության կողմի, և որտեղ կա պատերազմի մեջ ներքաշվելու վտանգ։
Ավելի վաղ Կասյանովը «Եվրոպեյսկայա պրավդա»-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ Ուկրաինան խնդրանքով դիմել է Վրաստանին՝ 2008 թվականին ռազմական գործողությունների ընթացքում փոխանցված «Բուկ» զենիթահրթիռային համակարգերը վերադարձնելու համար։

A member of Georgia’s ruling party denounced on Monday the remark by Ukraine’s temporary charge d’affaires to Georgia, Andrey Kasyanov, who said Kiev had demanded that Tbilisi send back weapons it had been given, as yet another attempt to involve the republic in the military operation, TASS reports.
Givi Mikanadze from the Georgian Dream faction told reporters, "This could be yet another attempt to involve Georgia in the war. We reiterate resolutely and clearly that our government will not take any step that might make Georgia a party to this war or where it could risk being dragged into the war."
Georgia will continue providing "political and humanitarian assistance" to Ukraine and will primarily make sure that the country "is not involved in military operations and that there is peace," he emphasized.
Ukraine’s European Pravda online newspaper published an article on Monday in which Kasyanov said that Ukraine had asked Georgia to send back Buk missile systems Kiev had transferred to Tbilisi in 2008.