Արմեն Գրիգորյանն ու Մարչին Վիդրան անդրադարձել են ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության գործունեությանն ու տեղակայմանը
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունվարի 10-ին ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման խմբի անդամներին՝ Մարչին Վիդրայի գլխավորությամբ: ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունելով խմբի անդամների այցը Հայաստան՝ բարձր է գնահատել դեկտեմբերի 19-ին ավարտված ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությունը և մեկ անգամ ևս վերահաստատել Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ նպաստելու նոր քաղաքացիական առաքելության աշխատանքներին:
Կողմերն անդրադարձել են ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության գործունեության շրջանակներին, դրա տեղակայմանը և քննարկել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Армен Григорян и Марчин Видра коснулись сфер деятельности и развертывания новой гражданской миссии ЕС
10 января секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял членов группы технической оценки ЕС во главе с Марчином Видрой. Как сообщили "Арменпресс" в Аппарате Совета безопасности, на встрече присутствовала и глава делегации ЕС в Армении Андреа Викторин.
Приветствуя визит членов группы в Армению, секретарь Совета безопасности высоко оценил деятельность миссии наблюдателей ЕС, завершившейся 19 декабря, и еще раз подтвердил готовность Армении внести свой вклад в работу новой гражданской миссии.
Стороны коснулись сфер деятельности новой гражданской миссии ЕС, ее развертывания и обсудили другие вопросы, представляющие взаимный интерес.