ՀՀ ԱԺ խորհուրդը «Հայաստան» խմբակցության 22 պատգամավորի լիազորություները դադարեցնելու հարցով կդիմի ՍԴ
ՀՀ Ազգային ժողովի խորհուրդը «Հայաստան» խմբակցության 22 պատգամավորի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով նախատեսում է դիմել Սահմանադրական դատարան:  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ազգային ժողովի կայքում հրապարակվել են ՀՀ ԱԺ խորհրդի համապատասխան որոշումների նախագծերը, որոնք նախատեսվում է ընդունել հունվարի 13-ին:
Ըստ հայտարարության՝ Ազգային ժողովի խորհուրդը նախատեսում է դիմել Սահմանադրական դատարան՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Իշխան Սաղաթելյանի, Աննա Գրիգորյանի, Արմեն Ռուստամյանի, Սեյրան Օհանյանի, Էլինար Վարդանյանի, Արծվիկ Մինասյանի, Արգիշտի Գևորգյանի, Գեղամ Մանուկյանի, Քրիստինե Վարդանյանի, Աղվան Վարդանյանի, Ագնեսա Խամոյանի, Անդրանիկ Թևանյանի, Աշոտ Սիմոնյանի, Արմեն Չարչյանի, Ասպրամ Կրպեյանի, Արմենուհի Կյուրեղյանի, Թադևոս Ավետիսյանի, Արթուր Սարգսյանի, Արթուր Խաչատրյանի, Արեգնազ Մանուկյանի, Գեղամ Նազարյանի, Զեմֆիրա Միրզոևայի  լիազորությունները դադարեցնելու հարցով։

Совет НС Армении планирует обратиться в КС по вопросу о прекращении полномочий 22 депутатов фракции ''Армения''
Совет Национального Собрания Армении планирует обратиться в Конституционный суд по вопросу о прекращении полномочий 22 депутатов фракции “Армения”. Как сообщает Арменпресс, на сайте НС опубликованы проекты соответствующих решений Совета НС, которые планируется принять 13 января.
Согласно сообщению, Совет НС планирует обратиться в Конституционный суд по вопросу о прекращении полномочий депутатов фракции “Армения” Ишхана Сагателяна, Анны Григорян, Армена Рустамяна, Сейрана Оганяна, Элинар Варданян, Арцвика Минасяна, Аргишти Геворкяна, Гегама Манукяна, Кристине Варданян, Агвана Варданяна, Агнесы Хамоян, Андраника Теваняна, Ашота Симоняна, Армена Чарчяна, Аспрам Крпеян, Арменуи Кюрегян, Тадевоса Аветисяна, Артура Саркисяна, Артура Хачатряна, Арегназ Манукян, Гегама Назаряна, Земфиры Мирзоевой.