Հայաստանի ԱԽ քարտուղարն ու Հնդկաստանի վարչապետի Ազգային անվտանգության խորհրդականը ընդգծել են երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման դինամիկան
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունվարի 19-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Հնդկաստանի վարչապետ Ներենդրա Մոդիի Ազգային անվտանգության խորհրդական Աջիթ Դովալի հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԽ-ից, զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության իրավիճակը, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում օրեցօր վատթարացող հումանիտար ճգնաժամն իր բոլոր հետևանքներով:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերությունների զարգացման կայուն դինամիկան և առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը:

Секретарь СБ Армении и советник премьер-министра Индии по НБ обсудили отношения между двумя странами
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 19-го января провел телефонный разговор с советником по национальной безопасности премьер-министра Индии Нарендры Моди Аджитом Довалом.
Собеседники обсудили ситуацию с региональной безопасностью, в рамках которой Секретарь Совбеза представил ежедневно обостряющийся гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора со всеми его последствиями.
Стороны с удовлетворением отметили стабильную динамику развития дружественных армяно-индийских отношений и высокий уровень существующего политического диалога.