Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքներին
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը խորին ցավակցություն և վշտակցություն է հայտնում Գեղարքունիքի մարզում տեղակայված՝ ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում հրդեհի հետևանքով զոհված 15 զինծառայողների ընտանիքներին, հարազատներին, ծառայակից ընկերներին, վիրավոր զինծառայողներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում:
Նախագահ Սարգսյանը չափազանց կարևորում է ամենասեղմ ժամկետում հայտնաբերելը և խստագույն պատասխանատվության ենթարկելը այդ հանցավոր անտարբերության մեղավորներին և բոլոր այն պատասխանատուներին, որոնք բանակը մատնել են անտերության և տարված են միայն սեփական աթոռը, պետական բարձր պաշտոններն ամեն գնով, այդ թվում՝ հսկայական միջոցներ ծախսելով, պահելու մոլուցքով:
ՀՀ երրորդ նախագահը դեպքն առավել ողբերգական է համարում իշխող վարչակազմի՝ բանակի «աննախադեպ» բարեփոխումների, ծախսերի ավելացման, բանակում պայմանների իբր բարելավման դատարկ ճոռոմաբանությունների համատեքստում:

Серж Саргсян выразил соболезнования семьям погибших при пожаре военнослужащих
Третий президент РА Серж Саргсян выражает глубокие соболезнования и сочувствие семьям, родным, сослуживцам 15 военнослужащих, погибших в результате пожара в расположенной в Гегаркуникском марзе казарме инженерно-строительной роты N-ской воинской части Министерства обороны РА, и желает скорейшего выздоровления раненным.
Президент Саргсян считает крайне важным, чтобы в самые сжатые сроки были выявлены и подвергнуты строжайшей ответственности виновные в этом преступном безразличии и все те ответственные должностные лица, которые обрекли армию на бесхозяйственность и одержимы лишь тем, чтобы любой ценой, в том числе растрачивая громадные суммы, сохранить свои кресла и высокие государственные должности.
Третий президент РА считает происшедшее еще более трагичным в контексте проводимых правящей администрацией "беспрецедентных" реформ армии, увеличения расходов и пустого бахвальства якобы улучшением условий в армии.