Ստիպել Ադրբեջանին կատարել Լաչինի միջանցքի վերաբերյալ ՄԻԵԴ-ի որոշումներ
Հայաստանը կոչ է արել Եվրոպայի խորհրդին ստիպել Ադրբեջանին կատարել Լաչինի միջանցքի վերաբերյալ ՄԻԵԴ-ի որոշումները։ «Թվիթեր»-ի իր էջում այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ԵԽ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունը, հայտնում է Panorama։
«Դեսպան Խաչատրյանը փոխնախարարների խորհրդակցության ժամանակ հայտարարել է, որ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը բերում է ծանր հումանիտար հետևանքների Արցախի համար։
Հայաստանը կոչ է անում Նախարարների կոմիտեին վճռական քայլեր ձեռնարկել Ադրբեջանի կողմից ՄԻԵԴ-ի նշված ժամանակավոր միջոցների կատարումն ապահովելու համար»,- ասված է ԵԽ-ում Հայաստանի ներկայացուցչության հաղորդագրության մեջ:

Армения призвала СЕ принудить Азербайджан выполнить решения ЕСПЧ по Лачинскому коридору
Армения призвала Совет Европы принудить Азербайджан выполнить решения ЕСПЧ по Лачинскому коридору. Как передает Panorama.am, об этом в своем микроблоге в Twitter сообщило постоянное представительство РА в Совете Европы.
"Посол Хачатрян заявил в ходе встречи заместителей министров, что блокада Азербайджаном Лачинского коридора влечет тяжелые гуманитарные последствия для Арцаха.
Армения призывает Комитет министров предпринять решительные шаги для обеспечения выполнения Азербайджаном обеспечительных мер ЕСПЧ", – говорится в сообщении.