Արարատ Միրզոյանը կմեկնի Բրյուսել
Հունվարի 23֊25֊ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
«Արարատ Միրզոյանը Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարցերով կոմիտեում հանդես կգա ելույթով, որտեղ անդրադարձ կկատարի Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության խնդիրներին, Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան֊Ադրբեջան կարգավորման գործընթացին, ՀՀ֊ԵՄ փոխգործակցությանը։ ԱԳ նախարարը նաև կպատասխանի Եվրոպական խորհրդարանի անդամների հարցերին։
Բրյուսել այցի շրջանակներում նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև ՆԱՏՕ֊ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի, Բելգիայի ԱԳ նախարար Հաջա Լահբիբի հետ»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հունանյանը։

Арарат Мирзоян с рабочим визитом отправится в Брюссель
С 23-25 января министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян с рабочим визитом потправится в Брюссель. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Ваан Унанян.
"Арарат Мирзоян выступит с речью в комитете Европарламента по иностранным делам, где коснется вопросов стабильности и безопасности на Южном Кавказе, гуманитарного кризиса, сложившегося в Нагорном Карабахе в результате блокирования Лачинского коридора, процесса нормализации между Арменией и Азербайджаном, взаимодействия РА-ЕС. Министр иностранных дел ответит также на вопросы членов Европарламента.
В рамках визита в Брюссель министр Мирзоян проведет встречи также с Генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом, Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем, министром иностранных дел Бельгии Аджой Лябиб", - отметил Унанян.