Արարատ Միրզոյանը կմեկնի Բրյուսել
Հունվարի 23֊25֊ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
«Արարատ Միրզոյանը Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարցերով կոմիտեում հանդես կգա ելույթով, որտեղ անդրադարձ կկատարի Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության խնդիրներին, Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան֊Ադրբեջան կարգավորման գործընթացին, ՀՀ֊ԵՄ փոխգործակցությանը։ ԱԳ նախարարը նաև կպատասխանի Եվրոպական խորհրդարանի անդամների հարցերին։
Բրյուսել այցի շրջանակներում նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև ՆԱՏՕ֊ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի, Բելգիայի ԱԳ նախարար Հաջա Լահբիբի հետ»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հունանյանը։

Armenia FM to head for Brussels
Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan will pay a working visit to Brussels on January 23 - 25.
Ararat Mirzoyan will deliver remarks at the Committee on Foreign Affairs of the European Parliament, where he will refer to the issues of stability and security in the South Caucasus, humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh resulting from the blockade of the Lachin corridor, normalisation process of Armenia-Azerbaijan relations, the Armenia-EU cooperation. The Foreign Minister will answer the questions of the members of the European Parliament.
Within the framework of his visit to Brussels, Minister Mirzoyan will also have meetings with NATO Secretary General Jens Stoltenberg, High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell and Foreign Minister of Belgium Hadja Lahbib.