Մեղրիի սահմանային անցակետը կարդիականացվի
Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեն «Թանա Էներջի Մենեջմենթ» ընկերության հետ կնքել է Մեղրիի սահմանային անցակետի արդիականացման շինարարական աշխատանքների իրականացման պայմանագիր՝ 18 միլիոն 495 հազար եվրո արժեքով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը:
ՊԵԿ նախագահը առանձնահատուկ շնորհակալություն է հայտնել միջազգային բոլոր գործընկերներին, մասնավորապես, Եվրամիությանը, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկին՝ համատեղ կատարված հսկայական աշխատանքի համար:
«Ընդգծել եմ, որ Մեղրիի արդիականացված անցակետը միանշանակ կնպաստի Հայաստանում սահմանային անցման կետով արագ սահմանահատման հնարավորությունների ստեղծմանը, ինչպես նաև ժամանակակից պայմաններին համահունչ մաքսակետ ունենալու մեր տեսլականին։ Շինարարական աշխատանքները կավարտվեն 2026 թվականին, որի արդյունքում նախատեսում ենք ունենալ ժամանակակից անցակետ»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Բադասյանը:

КПП Мегри будет модернизирован
Комитет государственных доходов Армении подписал контракт с иранской компанией "Тана Энерджи Менеджмент" на выполнение строительных работ по модернизации КПП Мегри стоимостью в 18 миллионов 495 000 евро. Как передает "Арменпресс", об этом сообщил председатель КГД Рустам Бадасян.
Председатель КГД выразил особую благодарность всем международным партнерам, в частности, Европейскому союзу, Европейскому банку реконструкции и развития, за совместно проделанную  огромную работу.
"Я подчеркнул, что модернизированный КПП Мегри, безусловно, будет способствовать созданию возможностей для быстрого пересечения границы Армении и нашим представлениям таможенного пункта, соответствующего современным условиям. Строительные работы будут завершены в 2026 году, в результате у нас будет современный КПП", - написал Бадасян на своей странице в Facebook.