ՆԱՏՕ-ի ամբողջ ռազմական ենթակառուցվածքը և արբանյակները աշխատում են Ռուսաստանի դեմ. Կրեմլ
Ռուսաստանը տեսնում է, որ ՆԱՏՕ-ի ողջ ռազմական ենթակառուցվածքը, ներառյալ արբանյակները, շուրջօրյա աշխատում են Ռուսաստանի Դաշնության դեմ՝ Ուկրաինայի շահերի ծիրում։ Այս մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք տեսնում ենք, թե ինչպես է ՆԱՏՕ-ի ողջ ռազմական ենթակառուցվածքը աշխատում Ռուսաստանի Դաշնության դեմ, տեսնում ենք, թե ինչպես են ՆԱՏՕ-ի հետախուզական ենթակառուցվածքը, ներառյալ հետախուզական ինքնաթիռները, արբանյակային համաստեղությունները 24/7 աշխատում՝ ի շահ Ուկրաինայի», - ասել է նա։
Պեսկովի խոսքով՝ նման գործողությունները Ռուսաստանի համար ստեղծում են «շատ հատուկ, թշնամական» պայմաններ, ինչը Մոսկվան չի կարող անտեսել։

© Marina Lystseva/TASS
Россия видит, что вся военная инфраструктура НАТО, включая спутники, круглосуточно работает против РФ в интересах Украины. Об этом заявил журналистам в среду пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС
"Мы видим, как вся военная инфраструктура НАТО работает против РФ, мы видим, как вся разведывательная инфраструктура НАТО, включая авиацию разведывательную, спутниковые группировки в режиме 24/7 работают в интересах Украины", - сказал он.
По словам Пескова, такие действия создают "весьма особенные, враждебные" условия для России, которых Москва не может не замечать.