ՆԱՏՕ-ի ամբողջ ռազմական ենթակառուցվածքը և արբանյակները աշխատում են Ռուսաստանի դեմ. Կրեմլ
Ռուսաստանը տեսնում է, որ ՆԱՏՕ-ի ողջ ռազմական ենթակառուցվածքը, ներառյալ արբանյակները, շուրջօրյա աշխատում են Ռուսաստանի Դաշնության դեմ՝ Ուկրաինայի շահերի ծիրում։ Այս մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք տեսնում ենք, թե ինչպես է ՆԱՏՕ-ի ողջ ռազմական ենթակառուցվածքը աշխատում Ռուսաստանի Դաշնության դեմ, տեսնում ենք, թե ինչպես են ՆԱՏՕ-ի հետախուզական ենթակառուցվածքը, ներառյալ հետախուզական ինքնաթիռները, արբանյակային համաստեղությունները 24/7 աշխատում՝ ի շահ Ուկրաինայի», - ասել է նա։
Պեսկովի խոսքով՝ նման գործողությունները Ռուսաստանի համար ստեղծում են «շատ հատուկ, թշնամական» պայմաններ, ինչը Մոսկվան չի կարող անտեսել։

© Marina Lystseva/TASS
Moscow sees that all of NATO’s military infrastructure, even its satellites, are working against Russia for Ukraine’s sake around the clock, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told reporters on Wednesday, TASS reports.
"We see how NATO’s entire military infrastructure is working against Russia, and we see how NATO’s entire intelligence infrastructure, including reconnaissance aviation, and satellite groupings are working in the interests of Ukraine in a 24/7 mode," the Kremlin official said.
According to Peskov, such actions create "very peculiar, hostile" conditions for Russia which Moscow cannot help but notice.