Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը խոսել է «Զանգեզուրի միջանցք»-ի մասին
«Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը, հայտարարել է Աքարը Կարսում «Ձմեռ-2023» զորավարժությունների փակման արարողության ժամանակ, հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Ելույթ ունենալով ճեպազրույցում՝ Աքարն ընդգծել է «համատեղ քայլերի կարևորությունը, որոնք ուղղված են տարածաշրջանում և ամբողջ աշխարհում խաղաղության և կայունության ապահովմանը»: Զորավարժություններին հետևել են Թուրքիայի, Ադրբեջանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարներ Հուլուսի Աքարը, Զաքիր Հասանովը և Ջուանշեր Բուրչուլաձեն: «Ձմեռ-2023»-ին մասնակցում են 17 երկրների զինծառայողներ, այդ թվում՝ Մեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, Ադրբեջանը և Ղազախստանը, փոխանցում է News.am-ը:

Министр обороны Турции Хулуси Акар присоединился к хору требующих ''зангезурский коридор''.
Открытие Зангезурского коридора внесет вклад в мир и стабильность в регионе, заявил Акар на церемонии закрытия учений ''Зима-2023'' в Карсе, сообщают азербайджанские СМИ.
Выступая на брифинге, Акар подчеркнул «значимость совместных шагов, направленных на обеспечение мира и стабильности в регионе и мире в целом». За учениями наблюдали главы оборонных ведомств Турции, Азербайджана и Грузии Хулуси Акар, Закир Гасанов и Джуаншер Бурчуладзе. В ''Зима-2023'' принимают участие военнослужащие 17 стран, в том числе Великобритании, Германии, Азербайджана и Казахстана, передает News.am