Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը խոսել է «Զանգեզուրի միջանցք»-ի մասին
«Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը, հայտարարել է Աքարը Կարսում «Ձմեռ-2023» զորավարժությունների փակման արարողության ժամանակ, հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Ելույթ ունենալով ճեպազրույցում՝ Աքարն ընդգծել է «համատեղ քայլերի կարևորությունը, որոնք ուղղված են տարածաշրջանում և ամբողջ աշխարհում խաղաղության և կայունության ապահովմանը»: Զորավարժություններին հետևել են Թուրքիայի, Ադրբեջանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարներ Հուլուսի Աքարը, Զաքիր Հասանովը և Ջուանշեր Բուրչուլաձեն: «Ձմեռ-2023»-ին մասնակցում են 17 երկրների զինծառայողներ, այդ թվում՝ Մեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, Ադրբեջանը և Ղազախստանը, փոխանցում է News.am-ը:

Turkish Defense Minister Hulusi Akar joined the chorus demanding the "Zangezur corridor."
The opening of the Zangezur corridor will contribute to peace and stability in the region, Akar said at the closing ceremony of the Winter 2023 exercise in Kars, Azerbaijani media reported.
Speaking at the briefing, Akar emphasized "the importance of joint steps to ensure peace and stability in the region and the world at large. Hulusi Akar, Zakir Hasanov and Juansher Burchuladze, heads of defense ministries of Turkey, Azerbaijan and Georgia, observed the exercise. Military servicemen of 17 countries, including Great Britain, Germany, Azerbaijan and Kazakhstan take part in "Winter-2023" exercises, News.am reports.