Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Շտեֆան Մալերիուսին եւ hիմնադրամի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Լիանա Մարուքյանին:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը կարեւորել է հիմնադրամի գործունեությունն ու վերջինիս կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը՝ հատկապես Կառավարության կողմից հաստատված Հանրային կառավարման բարեփոխումների համատեքստում։ Փոխվարչապետն ընդգծել է նաեւ երկկողմ համագործակցության կարեւորությունն էլեկտրոնային կառավարման եւ տեխնոլոգիական կրթության ոլորտներում:
Շտեֆան Մալերիուսը շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին ընդունելության համար՝ նշելով, որ հիմնադրամը պատրաստ է ընդլայնել համագործակցության շրջանակը՝ ըստ Կառավարության ներկայացրած առաջարկների:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի ուղղությամբ փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները:

Today, Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the head of the Konrad Adenauer Foundation's "Political Dialogue South Caucasus" Regional Program, Stefan Malerius, and the head of the Foundation's Yerevan office, Liana Marukyan.
Deputy Prime Minister Khachatryan highlighted the activity of the Foundation and the programs implemented by it in Armenia, especially in the context of the Public Administration reforms approved by the Government. The Deputy Prime Minister also emphasized the importance of bilateral cooperation in the fields of e-government and technological education.
Stefan Malerius thanked the Deputy Prime Minister for the reception, noting that the Foundation is ready to expand the scope of cooperation according to the proposals presented by the Government.
During the meeting, the possibilities of development of cooperation in the direction of programs of mutual interest were discussed.