Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Շտեֆան Մալերիուսին եւ hիմնադրամի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Լիանա Մարուքյանին:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը կարեւորել է հիմնադրամի գործունեությունն ու վերջինիս կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը՝ հատկապես Կառավարության կողմից հաստատված Հանրային կառավարման բարեփոխումների համատեքստում։ Փոխվարչապետն ընդգծել է նաեւ երկկողմ համագործակցության կարեւորությունն էլեկտրոնային կառավարման եւ տեխնոլոգիական կրթության ոլորտներում:
Շտեֆան Մալերիուսը շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին ընդունելության համար՝ նշելով, որ հիմնադրամը պատրաստ է ընդլայնել համագործակցության շրջանակը՝ ըստ Կառավարության ներկայացրած առաջարկների:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի ուղղությամբ փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները:

Вице-премьер Тигран Хачатрян принял сегодня директора регионального проекта Фонда Конрада Аденауэра "Политический диалог на Южном Кавказе" Штефана Малериуса и руководителя ереванского офиса Фонда Лиану Марукян.
Вице-премьер Хачатрян отметил важность деятельности Фонда и реализуемых им программ в Армении, особенно в контексте утвержденных правительством реформ в сфере общественного управления. Вице-премьер также подчеркнул важность двустороннего сотрудничества в сферах электронного правительства и технологического образования.
Штефан Малериус поблагодарил вице-премьера за прием, отметив, что Фонд готов расширить рамки сотрудничества согласно представленным правительством предложениям.
В ходе встречи были обсуждены возможности развития сотрудничества по представляющим взаимный интерес программа.