Լիլիթ Մակունցը Միջին Արևելքի Ինստիտուտի նախագահ Փոլ Սալեմին ներկայացրել է խաղաղության օրակարգը
Փետրվարի 2-ին դեսպան Մակունցը հանդիպել է Միջին Արևելքի Ինստիտուտի նախագահ Փոլ Սալեմի հետ։ Այս մասին տեղեկանցում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Ինստիտուտի ավագ փոխնախագահ Քեյթ Սիլին, «Frontier Europe» ծրագրի ղեկավար Յուլիա Ժոժան, Եվրասիայի գծով ավագ գիտաշխատող Մամուկա Ծերեթելին և նախագահի օգնական Թոմաս Հալվորսենը։
Դեսպանը հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացրել Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումների և տարածաշրջանում խաղաղության օրակարգը, անվտանգային իրադրությունը Հայաստանում և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում՝ ընդգծելով Լաչինի միջանցքում շարունակվող ճգնաժամը։ Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով։

Lilit Makunts, Ambassador of Armenia to the United States, on Thursday had a meeting with Paul Salem, President and CEO of the Middle East Institute, informed the embassy of Armenia in Washington D.C.
Kate Seelye, Middle East Institute Senior Vice President, Iulia Joja, Frontier Europe Program Director, Mamuka Tsereteli, Senior Fellow from Eurasia, and Thomas Halvorsen, Executive Assistant to the Middle East Institute President, also participated in the meeting.
The ambassador briefed the participants on the democratic and peace agenda of Armenia in the region, security situation in Armenia and in the South Caucasus region, specifically pointing out the ongoing crisis around the Lachin corridor.