ՀՀ ԱԳՆ-ն «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, նշվում է.
«2022թ. հունվարի 12-ին ստորագրվել է «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև երկու պետությունների քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին» համաձայնագիրը, որն ուժի մեջ մտնելուց հետո ՀՀ քաղաքացիները կարող են Վրաստան այցելել նույնականացման (ID) քարտերով։
Համաձայնագիրն ուժի մեջ կմտնի երկու պետությունների կողմից վավերացվելուց հետո, ինչի մասին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնապես կտեղեկացնի։
ՀՀ կառավարությունը հունվարի 26-ին կայացած նիստում հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների կառավարության միջև 2009 թվականի հունիսի 21-ի` դիվանագիտական անձնագրեր ունեցող անձանց մուտքի արտոնագիր ստանալու պահանջից ազատելու մասին փոխըմբռնման հուշագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրության ստորագրման առաջարկությանը:
Արձանագրության ուժի մեջ մտնելուց հետո ՀՀ քաղաքացիները կարող են Արաբական Միացյալ Էմիրություններ այցելել առանց մուտքի վիզայի։
Նախատեսվող փոփոխություններն ուժի մեջ կմտնեն ստորագրվելուց և երկու պետությունների կողմից վավերացվելուց հետո, ինչի մասին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնապես կտեղեկացնի»:
23:37
ԵԱՀԿ Մշտական Խորհրդի նիստում քննարկվել է Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ՊՆ հերթական ապատեղեկատվությունը
Բաքվում ռազմական հանցագործությունների իրականացման մասին նյութերը կարող են ուղարկվել Հաագայի դատարան․ ՀՀ ներկաացուցիչ
Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի ռեժիմի երեք խախտում է արձանագրվել․ ՌԴ ՊՆ
Ամեն ինչ ցույց կտա վաղվա հանդիպումը. Ալեքսանդր Պետրակով
21:33
Մենք մարտական պատրաստվածության վրա ավելի շատ զենք ենք օգտագործել, քան իրենք ձեռք են բերել. Սերժ Սարգսյան
Ադրբեջանը մերժել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման ռուսական տարբերակը․ ՀՀ ԱԳ նախարար
21:21
Երասխում հակառակորդի կրակոցից զոհված զինծառայող Արշակ Սարգսյանը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել․ ՊՆ
20:59
Վարչապետը հանդիպում է ունեցել արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
20:41
ԵԱՏՄ երկրներում կստեղծվի վերաապահովագրական ընկերություն
Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է Հայաստանում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ձերբակալության սպառնալիքը
ԱՄՆ-ն լավատեսություն է արտահայտում Հայաստան-Ադրբեջան երկխոսության հետ կապված
Վարչապետին ներկայացվել է փոխվարչապետերի գրասենյակների 2022թ. կատարողականը
Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ԱՄՆ-ը պատրաստ է շարունակել արդյունավետ գործընկերությունն ՀՀ ներքին գործերի նախարարության հետ
Ճապոնիան պատրաստ է նպաստել Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին. Ճապոնիայի դեսպան
Եվրոպական ժամանակավոր դիտորդական առաքելության զեկույցը հայկական կողմին հասանելի չէ․ ԱԳ նախարար
Հայաստանը և Չինաստանը հետաքրքրված են լոգիստիկ ուղիների զարգացմամբ․ ԱԳ նախարար
Վերահաստատել ենք մինչև զբոսաշրջային շրջանի բացումը հայ-թուրքական սահմանը երրորդ երկրների քաղաքացիների համար բացելու պատրաստակամությունը. Միրզոյան

Министерство иностранных дел Армении представило разъяснения относительно въезда граждан Армении в Грузию по ID-картам и в Объединенные Арабские Эмираты без въездной визы.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу МИД Армении в Facebook, 12 января 2022 года было подписано соглашение между Республикой Армения и Грузией «О взаимных безвизовых поездках граждан двух государств», после его вступления в силу граждане Армении могут посещать Грузию по ID-картам.
Соглашение вступит в силу после его ратификации обоими государствами, о чем будет официально объявлено министерством иностранных дел Армении.
На состоявшемся 26 января заседании правительство Республики Армения одобрило предложение о подписании протокола «О внесении изменений в Меморандум о взаимопонимании между правительством Республики Армения и правительством Объединенных Арабских Эмиратов от 21 июня 2009 г., об освобождении лиц с дипломатическими паспортами от требования получения разрешения на въезд».
После вступления протокола в силу граждане Армении могут посещать Объединенные Арабские Эмираты без въездной визы.
Отмеченные изменения вступят в силу после их подписания и ратификации обоими государствами, о чем будет официально объявлено министерством иностранных дел Армении.