Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին: Ողջունելով հյուրին՝ Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ թեև ավարտին է մոտենում դեսպանի դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետությունում, նրա հետևողական աշխատանքի արդյունքը շարունակական բնույթ է կրում:
«Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում և բարձր է գնահատում բարեկամական հարաբերությունները Հնդկաստանի հետ և խորապես շահագրգռված է խորացնելու հարաբերությունները բոլոր ոլորտներում»,- նշել է ՀՀ ԱԺ նախագահը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել համատեղ ստացված փոխգործակցության համար՝ նշելով, որ Հայաստանից ու հայ ժողովրդից իր երկիր ու իր ժողովրդին բարեկամություն, ջերմ հուշեր և հարուստ պատմություն է տանում:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ Հնդկաստանը՝ որպես միջազգային հանրության ազդեցիկ անդամ, կարևոր դերակատարություն ունի գլոբալ և տարածաշրջանային հարցերում: Նա համոզմունք է հայտնել, որ այս համատեքստում միջխորհրդարանական ձևաչափով համատեղ անելիքները շատ են:

Председатель НС Ален Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в РА Кишана Дана Девала. Приветствуя гостя, спикер отметил, что, хотя дипломатическая миссия посла в РА завершается, результат его последовательной работы постоянен.
“Республика Армения придает большое значение и высоко ценит дружественные отношения с Индией, заинтересована в углублении связей во всех сферах”, - отметил Председатель НС.
Посол выразил благодарность за успешное взаимодействие, отметив, что возвращается на родину с теплыми воспоминаниями об Армении и армянском народе.
Председатель НС в завершение встречи подчеркнул, что Индия как влиятельный член международного сообщества играет важную роль в глобальных и региональных вопросах. Он выразил уверенность, что в этом контексте многое предстоит сделать совместно в межпарламентском формате.