Փարիզում փետրվարի 23-25-ը կկայանա Ֆրանսիա-Հայաստան առաջին տնտեսական գագաթնաժողովը
Հայաստանի պատվիրակությունը Փարիզում կմասնակցի Ֆրանսիա-Հայաստան առաջին տնտեսական գագաթնաժողովին և միջազգային գյուղատնտեսական ցուցահանդեսին (SIA)։ Տեղեկությունը հրապարակվել է կառավարության էլեկտրոնային կառավարման հարթակում։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշման համաձայն` փետրվարի 23-25-ը Ֆրանսիայի Հանրապետություն (Փարիզ) կգործուղվեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, նրա տեղակալներ Նարեկ Տերյանն ու Անի Իսպիրյանը, ինչպես նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության պետ Արմեն Այվազյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության բաժնի գլխավոր մասնագետ Աստղիկ Ալեքսանյանը։
Փարիզից վերադառնալուց հետո ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը եռօրյա ժամկետում պետք է գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն ներկայացնի ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ և արտաքին գործերի նախարարություն։

В Париже с 23 по 25 февраля пройдет первый армяно-французский экономический саммит
Первый армяно-французский экономический саммит пройдет в Париже с 23 по 25 февраля. Oдновременно состоится и международная сельскохозяйственная выставка.
Как сообщается на сайте правительства Армении, для участия в мероприятиях в Париж отправится делегация во главе с министром экономики РА Вааном Керобяном.
В состав делегации также войдут заместители министра экономики Нарек Терян и Ани Испирян, начальник департамента внешних связей министерства Армен Айвазян.
Напомним, в 2018 году в Ереване прошел деловой форум в рамках саммита Франкофонии. В форуме приняли участие предприниматели из десятков франкоговорящих стран, а также почетные гости.