Սուրեն Պապիկյանը ԱՄԷ-ում հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны Армении в ОАЭ обсудил вопросы сотрудничества с руководителями военно-промышленных компаний
В ходе рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр обороны Республики Армения 20 февраля принял участие в официальной церемонии открытия выставки "EIDEX AND NAVDEX 2023", после чего обошел павильоны представленных на выставке компаний.
Глава оборонного ведомства РА ознакомился с рядом новейших образцов военной промышленности, встретился с руководителями крупных военно-промышленных компаний, обсудил ряд вопросов, касающихся военного сотрудничества.