Հայկական կողմը բանակցությունների սեղանի շուրջ շարունակելու է առաջ մղել խաղաղության օրակարգը` պաշտպանելով մեր երկրի սուվերեն տարածքը. Սուրեն Պապիկյան
Ադրբեջանը վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում մշտապես կեղծ տեղեկատվություն տարածելով` հենք է ստեղծում, որ կարողանա իր իսկ կողմից գործած սադրիչ գործողությունները ներկայացնել իբրև հայկական կողմի նախահարձակ գործողություններ, Ազգային ժողովում այս մասին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, փոխանցում է Այսօր-ը:
«ՊՆ-ն մշտապես հանդես է գալիս պատշաճ հաղորդագրություններով ու այն, ինչ տեղի է ունենում սահմանին, ներկայացնում է մեր հանրութանը», - ասաց նախարարը:
Պապիկյանի խոսքվ`այս ամենի պատճառն ադրբեջանական կողմի նպատակներն են` ի ցույց դնելու, որ հայկական կողմը որոշակի ագրեսիվ գործողությունների միտում ունի:
«Նման բան չկա, հայկական կողմը բանակցությունների սեղանի շուրջ շարունակելու է առաջ մղել խաղաղության օրակարգը,  իհարկե, նաև պաշտպանելով մեր երկրի սուվերեն տարածքը», - ընդգծեց Պաշտպանության նախարարը:

Армения продолжает продвигать повестку мира, одновременно усиливая защиту границ: Папикян
Азербайджан пытается оправдать свои провокации и обвиняет Армению в агрессивных действиях. Как передает Спутник Армения об этом заявил министр обороны Армении Сурен Папикян в ходе правительственного часа в парламенте.
По словам министра, Азербайджан на протяжении последней недели постоянно подбрасывает ложные информационные нарративы, чтобы оправдать свои провокации. МО Армении в свою очередь постоянно информирует общество о происходящем на границе.
"Азербайджан хочет выставить армянскую сторону агрессором. Однако Армения продолжает продвигать повестку мира, одновременно усиливая защиту границ", - добавил Папикян.
Отметим, что уже около недели азербайджанские ВС обстреливают позиции Армении у Сотка и Ерасха. В направлении Ерасха противник открыл стрельбу по строящемуся металлургическому предприятию, в результате чего ранены двое граждан Индии.