Չինաստանը Հայաստանին կտրամադրի ավելի քան 14,5 մլն դոլարի անհատույց օգնություն
Չինաստանը Հայաստանին անհատույց օգնություն կտրամադրի 100 մլն յուանի (ավելի քան 14,5 մլն դոլար) չափով: Այս մասին հունվարի 28-ին Ազգային ժողովի նիստում «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության միջև տեխնիկատնտեսական համագործակցության մասին» համաձայնագրի վավերացման հարցի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ փոխարտգործնախարար  Մնացական Սաֆարյանը։
Օգնությունը, նրա խոսքով, կտրամադրվի վերոնշյալ համաձայնագրի վավերացումից հետո։ «Միջոցները կուղղվեն Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության հեռարձակման սրահի նախագծմանը և կառուցմանը և այլ համատեղ նախագծերի իրականացմանը»,-հստակեցրեց Սաֆարյանը։
Նա նաև նշեց, որ Երևանի և Պեկինի միջև ձևավորվել է քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակ։ Ստորագրվել են ավելի քան 50 համաձայնագրեր և հուշագրեր, անցկացվում են քաղաքական խորհրդակցություններ։

Китай предоставит Армении безвозмездную помощь в размере более 14,5 млн. долларов
Китай предоставит Армении безвозмездную помощь в размере 100 млн. юаней (более 14,5 млн. долларов). Об этом на заседании Национального Собрания во время обсуждения вопроса о ратификации "Соглашения между правительствами Республики Армения и Китайской Народной Республикой о технико-экономическом сотрудничестве" заявил 28 января заместитель министра иностранных дел республики Мнацакан Сафарян.
Помощь, по его словам, будет предоставлена после ратификации вышеупомянутого соглашения. "Средства будут направлены на проектирование и строительство вещательного зала Общественной телекомпании Армении и реализацию других совместных проектов", - уточил Сафарян.