Պաշտպանական համակարգն ամրանում է. ՊՆ փոխնախարար
Հնչած կրակոցների մասին անմիջապես մեր լրատվական ծառայությունը տեղեկատվություն տարածում է. պաշտպանական գերատեսչությունն ունի լրատվական ծառայություն: NEWS.am-ի փոխանցմամբ այս մասին այսօր՝ մարտի 7-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը՝ անդրադառնալով սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ լրագրողների հարցերին:
«Լրացուցիչ հարցերին չեմ ցանկանում պատասխանել»,-ասաց նա:
Փոխնախարարը հավաստիացրեց, որ հայաստանի պաշտպանական համակարգն ամրանում է. «Պաշտպանական համակարգն ամրանում է, ամեն ինչ արվում է, որ մենք ունենանք ավելի պաշտպանված պետություն և մարտունակ բանակ»,-ասաց նա:
Հարցին, թե իսկ ի՞նչ է արվում Արցախին պաշտպանելու համար, փոխնախարարն արձագանքեց. «Ինչ անհրաժեշտ է՝ արվում է», ապա հեռացավ:

Укрепляется система обороны Армении: замминистра
Наша пресс-служба немедленно распространяет информацию о выстрелах. В Министерстве обороны есть пресс-служба. Как передает NEWS.am это неожиданное ''открытие'' сделал в беседе с журналистами в парламенте Армении 7 марта заместитель министра обороны Арман Саркисян, отвечая на вопросы относительно приграничной ситуации.
''На дополнительные вопросы не хочу отвечать'', - заявил Саркисян.
Все же Саркисян заметил, что ''система обороны Армении укрепляется''. ''Укрепляется система обороны, делается все, чтобы у нас было более защищенное государство и боеспособная армия'', - сказал замглавы МО РА.
На вопрос, а что предпринимается для защиты Арцаха, Саркисян ответил: ''Все, что необходимо, делается''. После этих слов он удалился.