Ադրբեջանում 16 մարդու են ձերբակալել Իրանի օգտին լրտեսություն անելու կասկածով
Ադրբեջանում Իրանի օգտին լրտեսության կասկածանքով 16 մարդ է ձերբակալվել: Այս մասին հայտնել Է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով Trend–ին։
Ադրբեջանի ՆԳՆ-ից հայտնել են, որ երկրում շարունակվում են իրանական լրտեսական ցանցերի բացահայտման հետ կապված գործողությունները:
Այս տարվա հունվարի վերջին Ադրբեջանի ՆԳՆ-ից SalamNews լրատվական գործակալությանն ու Բաքվի Interaz հեռուստաալիքին հայտնել էին, որ հատուկ գործողություն են սկսել իրանական գործակալական ցանցի դեմ: Որպես կասկածյալ ձերբակալվել էր 7 մարդ։ Մի քանի օր անց ոստիկանությունը հայտնել էր ևս 39 մարդու ձերբակալության մասին, որոնց մեղադրանք է առաջադրվել Իրանի օգտին դիվերսիոն գործունեություն ծավալելու համար, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան։

В Азербайджане заявили о задержании 16 человек, подозреваемых в шпионаже в пользу Ирана
В Азербайджане по подозрению в шпионаже в пользу Ирана задержаны 16 человек. Об этом сообщило РИА Новости со ссылкой на Trend.
Источники агентства в МВД республики сообщили, что в Азербайджане продолжаются операции, "связанные с разоблачением иранских шпионских сетей".
"В результате проведенной правоохранительными органами операции была раскрыта еще одна сеть и задержаны 16 человек", - говорится в сообщении.
В конце января текущего года МВД Азербайджана сообщило "о спецоперации против иранской агентурной сети" в офисах информационного агентства SalamNews и телеканала Interaz в Баку. В качестве подозреваемых были задержаны 7 человек. Спустя несколько дней полиция сообщила о задержании еще 39 человек, которым были предъявлены обвинения в подрывной деятельности в пользу Ирана, передает Sputnik Армения․