Մոսկվայում Ռուսաստանի, Թուրքիայի, Իրանի և Սիրիայի պատվիրակությունների նախատեսված հանդիպումը հետաձգվել է
Թուրքական NTV հեռուստաալիքը տեղեկացրել է, որ հինգշաբթի նախատեսված Ռուսաստանի, Թուրքիայի, Իրանի և Սիրիայի պատվիրակությունների հանդիպումը Մոսկվայում՝ սիրիական կարգավորման վերաբերյալ, տեխնիկական պատճառներով հետաձգվել է, տեղեկացնում է NEWS.am-ը:
«Հանդիպումը, որը նախատեսված էր այսօր, հետաձգվել է տեխնիկական պատճառներով։ Հանդիպման նոր ամսաթիվն առայժմ հայտնի չէ»,- տեղեկացրել է հեռուստաալիքը՝ հղում կատարելով իրավիճակին ծանոթ սեփական աղբյուրներին։
Մինչ այդ թուրքական պետական TRT Haber հեռուստաալիքը տեղեկացրել էր, որ հանդիպումը կայանալու է Մոսկվայում մարտի 15-16-ին։ Ավելի ուշ ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Բոգդանովը հայտարարել է, որ հույս կա, որ փոխնախարարների մակարդակով հանդիպումը կկայանա այս շաբաթ Մոսկվայում։

Встречу России, Турции, Ирана и Сирии перенесли
Турецкий телеканал NTV сообщил, что запланированная на четверг встреча делегаций России, Турции, Ирана и Сирии по сирийскому урегулированию в Москве перенесена по техническим причинам, передает РИА Новости.
Ранее турецкий гостелеканал TRT Haber сообщил, что встреча пройдёт в Москве 15-16 марта. Позже замглавы МИД РФ Михаил Богданов заявил, что есть надежда, что встреча на уровне заместителей министров состоится в Москве на этой неделе.
"Встреча, которая планировалась сегодня, перенесена по техническим причинам. Новая дата пока не известна", - сообщил телеканал со ссылкой на собственные источники, знакомые с ситуацией.