Հայաստանի տարածքով դեպի Թուրքիա միջանցք ստեղծելու Ադրբեջանի ցանկությունը սպառնալիք է Եվրոպայի համար. ԵԽ պատգամավոր
«Մենք պետք է ուժեղացնենք աջակցությունը Հայաստանին, որտեղ հարյուր հազարավոր հայեր վախենում են իրենց կյանքի համար և վտանգված են»,-ԵԽ-ում հայտարարել է ֆրանսիացի եվրախորհրդարանական, Եվրախորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության կոմիտեի անդամ Էրվե Ժյուվենը։ Այս մասին տեղեկացնում է Panorama-ն:
Թվիթերի միկրոբլոգում հրապարակած իր ելույթում ֆրանսիացի գործիչը հայտարարել է՝ Հայաստանի տարածքով դեպի Թուրքիա միջանցք ստեղծելու Ադրբեջանի ցանկությունը սպառնալիք է Եվրոպայի համար։ Նա հայտարարել է, որ Ադրբեջանը Եվրոպա է արտահանում ռուսական գազը։

Желание Азербайджана создать коридор в сторону Турции через Армению является угрозой для Европы: депутат Европарламента
''Мы должны усилить поддержку Армении, где сотни тысяч армян опасаются за свою жизнь, они находятся под опасностью'', – заявил Член комитета Европарламента по безопасности и обороне Эрве Жювен. Об этом сообщает Panorama.
В опубликованном в микроблоге в Twitter выступлении он заявил, что желание Азербайджана создать коридор в Турцию через территорию Армении является угрозой для Европы.