Իրանի ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի հրամանատարն այցելել է ՀՀ–ի և Ադրբեջանի հետ սահմաններ
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Սարդար Մոհամմադ Պակպուրն այցելել է Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանակից շրջաններում իրանական ստորաբաժանումների տեղակայման վայրեր: Տեղեկությունը հայտնում են իրանական լրատվամիջոցները, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան
Նշվում է, որ գեներալը շփվել է զինծառայողների հետ, գնահատել նրանց մարտական պատրաստության մակարդակը, զգոնությունն ու բարոյահոգեբանական վիճակը:
Պակպուրը ներկա է եղել նաև ցերեկային և գիշերային ժամերին անցկացված մարտավարական պարապմունքներին։
«Անվտանգության հարցը կապ չունի ցրտի, շոգի, տոների ու աշխատանքային օրերի հետ։ Մենք պետք է հնարավորինս զգոն և պատրաստված լինենք։ Միշտ ուշադիր եղեք այս հարցում»,- ասել է հրամանատարը՝ դիմելով զորքին։

Командующий сухопутными войсками КСИР Ирана побывал на границах с Арменией и Азербайджаном
Командующий сухопутными войсками Корпуса стражей Исламской революции Ирана генерал Сардар Мохаммад Пакпур посетил места дислокации подразделений в граничащих с Арменией и Азербайджаном регионах, передает Sputnik Армения
Как сообщают местные СМИ, генерал пообщался с военнослужащими, оценил уровень их боевой подготовки, бдительность и морально-психологическое состояние. Пакпур также присутствовал на тактических занятиях в дневное и ночное время суток.
"Вопрос безопасности не знает холода, жары, праздников и будних дней. Мы должны быть максимально бдительными и подготовленными. Всегда обращайте этим вопросам пристальное внимание", - сказал командующий, обращаясь к войскам.