Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ-Լիսագոր ճանապարհի հարակից բարձունքի ուղղությամբ. ԱՀ ՊՆ
Ս.թ. մարտի 27֊ին` ժամը 9։00֊ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ֊Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ, հաղորդում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Նշված հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող ՊԲ զինծառայողների կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է։

Пресечена попытка продвижения подразделения ВС Азербайджана в направлении одной из высот близ грунтовой дороги Степанакерт-Лисагор
27 марта сего года в 9 часов утра подразделение ВС Азербайджана попыталось продвинуться в направлении одной из высот, находящейся рядом с грунтовой дорогой Степанакерт-Лисагор. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
"Благодаря превентивным действиям военнослужащих Армии обороны, несущих боевое дежурство на указанном участке, попытка продвижения азербайджанского подразделения была предотвращена.