Ֆրանսիայի Օվերնյ-Ռոն-Ալպ շրջանի նախագահը Երևանում հանդիպել է Արցախի արտաքին գործերի նախարարի հետ
Ֆրանսիայի Օվերնյ-Ռոն-Ալպ շրջանի նախագահ Լորան Վոքիեն այցելել է Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչություն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Լորան Վոքիեն ՀՀ-ում Արցախի ներկայացուցչությունում հանդիպել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանի հետ։
Լորան Վոքիեն մարտի 29-ին Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի և ՀՀ ՏԿԵ փոխնախարար Վաչե Տերտերյանի հետ այցելել է Բերձորի փակ միջանցքի սկզբնամաս՝ Հայաստան-Արցախ մայրուղու սահմանակետում փաստագրելով ճանապարհի փակ լինելը։ Վոքիեի Հայաստան այցի շրջանակներում Սյունիքի մարզը և Ֆրանսիայի Օվերնյ-Ռոն-Ալպ շրջանը համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել։

Председатель регионального совета Оверни-Рона-Альп Франции встретился в Ереване с главой МИД Арцаха
Председатель регионального совета Оверни-Рона-Альп Франции Лоран Вокье посетил представительство Республики Арцаха в Республике Армения.
Как сообщает "Арменпресс", в представительстве он встретился Лоран Вокье с министром иностранных дел Республики Арцах Сергеем Казаряном.
29 марта Лоран Вокье вместе с губернатором Сюникской области Робертом Гукасяном и заместителем министра ТУИ РА Ваче Тертеряном посетил начальный участок перекрытого Азербайджаном Бердзорского коридора, зафиксировав на пограничном пункте автомагистрали Армения-Арцах закрытие дороги. В рамках визита Вокье в Армению Сюникская область и регион Оверни-Рона-Альпы Франции подписали Соглашение о сотрудничестве.