ՌԴ խաղաղապահները Շուշիի շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտում են արձանագրել
Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված խաղաղապահները հրադադարի ռեժիմի խախտում են արձանագրել Շուշիի շրջանում։ Սպուտնիկ Արմենիայի փոխանցմամբ՝ տեղեկությունը հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Դեպքի առնչությամբ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն իրականացնում է քննություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ ՌԴ խաղաղապահները 30 դիտակետերում իրականացրել են շուրջօրյա դիտարկում և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն: Նրանք նաև պարեկություն են իրականացրել ` Մարտունու, Մարտակերտի և Շուշիի շրջաններում։
Բացի այդ, ՌԴ խաղաղապահները հումանիտար բեռով ևս 1 ավտոշարասյուն են ուղեկցել Լեռնային Ղարաբաղ Գորիս–Ստեփանակերտ երթուղով։
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ինժեներասակրավորական խմբերը շարունակում են օբյեկտների և տեղանքի ականազերծումը։

Зафиксировано нарушение режима прекращения огня в Шушинском районе: МО России
Зафиксировано нарушение режима прекращения огня в Шушинском районе, сообщает в субботу Минобороны России.
"По данному факту командованием российского миротворческого контингента проводится разбирательство", - говорится в сообщении.
Проведено патрулирование по трем маршрутам в Мартунинском, Мартакертском и Шушинском районах.
Обеспечено сопровождение автомобильной колонны с гуманитарным грузом по маршруту Горис-Степанакерт.
Инженерно-саперные группы российского миротворческого контингента продолжают разминирование объектов и местности.
"Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2524,6 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26788 взрывоопасных предметов", - отметили в министерстве, передает Sputnik Армения