Հարձակման է ենթարկվել Աշոտ Փաշինյանը. Ալեն Սիմոնյան
Երեկ հարձակման է ենթարկվել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը. այս մասին հայտարարել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Երեք օր առաջ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի վրա հարձակում է գործում ՀՅԴ պատգամավորը և հարվածում նրան, հետո նապաստակի պես վազում իր խմբակցություն, Երևանի կենտրոնում դաշնակցական մի երևույթ մոտ 100 մետր հեռավորությունից սադրանք է իրականացնում ՀՀ ԱԺ նախագահի նկատմամբ և երեկ նաև հարձակում է տեղի ունենում ՀՀ վարչապետի տղայի նկատմամբ: Սա կազմակերպված սադրանքների շարք է, որի հետքերը, վստահ եմ, տանում են նաև մեր երկրի սահմաններից դուրս, սրա իրավական և քաղաքական արձագանքը չի ուշանալու:
Հայաստանը մնալու է և զարգացնելու է ժողովրդավարությունը, մեր տարածաշրջանում խաղաղություն է լինելու»,- Facebook-ում գրել է Սիմոնյանը։

Сын Никола Пашиняна – Ашот Пашинян подвергся нападению: Ален Симонян
Сын премьер-министра Никола Пашиняна – Ашот Пашинян вчера подвергся нападению. Как передает Aysor.am, об этом сообщил председатель парламента Армении Ален Симонян.
"Три дня назад депутат АРФД совершил нападение на председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Владимира Варданяна, ударил его, потом, как заяц, убежал в свою фракцию, в центре Еревана какое-то явление из АРФД с расстояния около 100 метров совершил провокацию в отношении председателя НС и вчера также произошло нападение на сына премьер-министра. Это серия организованных провокаций, следы которой, уверен, ведут и за пределы нашей страны. Правовой и политический ответ на это ая не заставит себя долго ждать.
Армения останется и будет развивать демократию, в нашем регионе будет мир", - написал на своей странице в Facebook Ален Симонян.