Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են Ուկրաինայի հարցով աշխատանքային խումբ ստեղծելու հարցը
Թուրքիայի և Ռուսաստանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Վլադիմիր Պուտինը հինգշաբթի հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, հացահատիկի գործարքի իրականացումը և ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորման աշխատանքային խմբի ստեղծումը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
Ինչպես լրագրողներին հայտնել են Թուրքիայի ղեկավարի գրասենյակից, զրույցի ընթացքում շոշափվել են ռուսական հատուկ ռազմական գործողությանն ու «հացահատիկի համաձայնագրի շրջանակներում աշխատանքին» առնչվող հարցեր։
«Նախագահ Էրդողանը հայտնել է, որ աշխատանքային խմբի շրջանակներում, որն առաջարկվում է ստեղծել, կարող են նոր նախաձեռնություններ ի հայտ գալ»,- նշել են գրասենյակից։

Эрдоган сообщил Путину о возможности создания рабочей группы по Украине
Президенты Турции и России Реджеп Тайип Эрдоган и Владимир Путин во время состоявшихся в четверг телефонных переговоров обсудили ситуацию на Украине, реализацию зерновой сделки и создание рабочей группы по урегулированию украинского кризиса, передает ТАСС.
Как сообщили журналистам в канцелярии турецкого лидера, в ходе беседы были затронуты вопросы, связанные с российской специальной военной операцией, и "работа в рамках зернового соглашения".
"Президент Эрдоган заявил, что новые инициативы могут появиться в рамках рабочей группы, которую предлагается создать", - отметили в канцелярии. Кроме того, собеседники обсудили последние события в Сирии.