Ալիև. Մենք Հայաստանի մեկնաբանություններում Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջներ ենք տեսել
«Մենք Հայաստանին ուղարկել ենք խաղաղության պայմանագրի նախագածի չորս նոր տարբերակ։ Նրանք վերադարձրել են իրենց մեկնաբանություններով։ Այն, ինչ մենք տեսել ենք այդ մեկնաբանություններում, կրկին Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջներն են»,-այսօր հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ  Իհամ Ալիևը՝ անդրադառնալով Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև բանակցություններին, հայտնում է Panorama-ն:
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները նաև գրում են, որ խոսելով ԱՄՆ մայրաքաղաքում երկու երկրների միջև ընթացող բանակցությունների մասին՝ նա հույս է հայտնել, որ դրանք կտան տեսանելի արդյունքներ։
Ի դեպ Ալիևն այս հայտարարություններն արել է ադրբեջանական զինուժի կողմից օկուպացված Շուշիում, որտեղ նշում է հոր հարյուրամյակը։

Армения вновь выдвинула территориальные претензии к Азербайджану: Алиев
В Шуши начала свою работу конференция на тему ''Формирование геополитики Большой Евразии'', от прошлого к настоящему и будущему'', посвященной 100-летию Гейдара Алиева. На конференции президент Азербайджана Ильхам Алиев рассказал об армяно-азербайджанских мирных переговорах и возможных перспективах, сообщают азербайджанские СМИ.
Алиев, в частности, заявил: "Надеюсь, что после переговоров между Азербайджаном и Арменией в США будет как минимум прогресс. В комментариях Армении по поводу новых редакций проекта мирного соглашения мы вновь увидели территориальные претензии к Азербайджану''.
Алиев также добавил, что ''трехсторонняя декларация не является ни прекращением огня, ни мирным договором''.