Ալեն Սիմոնյանը 12 հոգանոց պատվիրակությամբ մեկնում է Մինսկ. կազմը հայտնի է
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 17-19-ը կմեկնի Մինսկ: Ալեն Սիմոնյանի համապատասխան կարգադրությամ նեջ նշվում է, որ պատվիրակությունը մեկնում է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին մասնակցելու համար:
Հայկական պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախգահ Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը, «Հայաստան» խմբակցությունից Գեղամ Մանուկյանը, ՔՊ խմբակցությունից Հովիկ Աղազարյանը, ԱԺ նախագահի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը, ԱԺ նախագահի խորհրդատու-օգնական Համլետ Գեւորգյանը, ԱԺ աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Տիգրան Սեյրանյանը, նույն վարչության աշխատակից Սոֆյա Մնացականյանը, ԱԺ աշխատակազմի արարողակարգի վարչության պետ Ալեքսանդր Մխիթարյանը, նույն վարչությունից Էդուարդ Կարապետյանը, օպերատոր Դավիթ Հակոբյանը եւ հեռուստաօպերատոր Հրայր Քալաշյանը:

Делегация во главе с председателем парламента Армении отбудет в Минск
Делегация, возглавляемая председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном, отбудет в Минск, где пробудет с 17 по 19 мая.
В пресс-службе Национального Собрания республики сообщают, что члены делегации примут участие в заседании Совета Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности.
В составе армянской делегации председатель парламента Армении Ален Симонян, вице-спикер НС Акоп Аршакян, депутат от оппозиционного блока ''Армения'' Гегам Манукян, депутат от правящей партии ''Гражданский договор'' Овик Агазарян, пресс-секретарь главы парламента Цовинар Хачатрян и другие. В целом, в составе делегации 12 человек.
При посредничестве Красного Креста 9 раненых перевезены из Мартуни в Степанакерт
15:05
Папикян обсудил ситуацию с безопасностью в регионе с Тойво Клааром и главой делегации ЕС в Армении Василисом Марагосом