Ռուսաստանը և Թուրքիան միմյանց կարիքն ունեն. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիան և Ռուսաստանը դրական հարաբերություններ ունեն. երկրները միմյանց կարիքն ունեն բոլոր հնարավոր ոլորտներում, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին
«Մենք ուժեղ պետություն ենք, և մենք դրական հարաբերություններ ունենք Ռուսաստանի հետ։ Ռուսաստանն ու Թուրքիան պետք են միմյանց ամեն հնարավոր բնագավառում»,- ասել է Էրդողանը CNN-ին տված հարցազրույցում։
Ավելի վաղ Էրդողանը նշել էր, որ թույլ չի տա, որ ընդդիմությունը հարձակում գործի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ռուսաստանի վրա, ըստ նրա՝ Մոսկվայի հետ հարաբերությունները պակաս կարևոր չեն, քան Վաշինգտոնի հետ։

Эрдоган заявил, что Россия и Турция нужны друг другу
Турецкий лидер Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что у Турции и РФ позитивные отношения: страны нуждаются друг в друге во всех возможных областях, передает РИА Новости.
"Мы сильное государство, и у нас позитивные отношения с Россией. Россия и Турция нуждаются друг в друге во всех возможных областях", - сказал Эрдоган в интервью телеканалу CNN.
Ранее Эрдоган отметил, что не может допустить нападок оппозиции на президента России Владимира Путина и на Россию, по его словам, отношения с Москвой не менее важны, чем с Вашингтоном.