Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Երևանի 33-րդ թաղամասի մի խումբ բնակիչների
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Երևանի 33-րդ (Խանջյան, Ֆիրդուսի փողոցների, Հանրապետության նրբանցքի, Տիգրան Մեծ պողոտայի) թաղամասի մի խումբ բնակիչների, որոնք երեկ հանդիպում էին խնդրել ՀՀ ԱԺ նախագահից:
ՀՀ ԱԺ տարածած հաղորդագրության համաձայն, հանդիպմանը քաղաքացիները ներկայացրել են իրենց բնակության տարածքում տիրող խնդրահարույց վիճակը, մանրամասներ փոխանցել գերակա շահ համարվող բնակելի հատվածին առնչվող առկա դատական ակտերի վերաբերյալ: Որոշվել է քաղաքացիների հետ հետագա կապն իրականացնել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի միջոցով:

Ален Симонян принял группу жителей 33-го квартала Еревана
25 мая Председатель НС А.Симонян принял группу жителей 33-го квартала Еревана (улиц Ханджяна, Фирдуси, переулка улицы Анрапетутян, проспекта Тиграна Меца), обратившихся вчера к спикеру парламента с просьбой принять их.
На встрече граждане подробно представили сложившуюся на территории их проживания спорную ситуацию, а также действующие судебных акты, касающиеся жилого сектора, который признан представляющим приоритетный интерес. Дальнейшую связь с гражданами решено поддерживать через депутата НС Т.Саргсяна.