Georgian Airways-ը մտադիր է բացել Ռուսաստանից Եվրոպա տարանցիկ չվերթներ
Վրացական Georgian Airways ավիաընկերությունը Մոսկվայից Թբիլիսիով տարանցիկ թռիչքներ կսկսի դեպի եվրոպական երկրներ։ Այս մասին հինգշաբթի ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ընկերության նախագահ Թամազ Գաիաշվիլին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Թռիչքները ի հայտ եկան Ռուսաստանի Դաշնության հետ օդային կապերի բացմամբ։ Փարիզ և այլ ուղղություններ մենք արդեն ունեինք, սակայն այժմ մարդիկ կարող են թռչել Թբիլիսի [Մոսկվայից] և ավելի հեռու թռչել: Կամ, օրինակ, մի քանի օր կմնան Թբիլիսիում, այնուհետև կմեկնեն Փարիզ, Վիեննա, տարբեր ուղղություններով։ Թբիլիսիից Եվրոպա բազմաթիվ չվերթներ կան՝ Միլան, Սալոնիկ, Լառնակա և այլն։ Մենք ունենք տարանցիկ թռիչք, ինչպես ամենուր...»,- ասել է Գաիաշվիլին։
Ավիաընկերության ղեկավարն ընդգծել է, որ Թբիլիսիով Մոսկվայից դեպի Եվրոպա տարանցիկ թռիչքներ չեն սկսվել։ «Մենք ուղիղ չվերթներ ենք սկսել դեպի Մոսկվա, և ուղևորները կարող են տարանցիկ թռիչքներ կատարել Թբիլիսիով ցանկացած վայրում»,- պարզաբանել է նա։

Georgian Airways намерена открыть транзитные рейсы из России в Европу
Грузинская авиакомпания Georgian Airways начнет осуществлять транзитные рейсы из Москвы в страны Европы через Тбилиси. Об этом в четверг сообщил ТАСС президент компании Тамаз Гаиашвили.
"Рейсы появились с открытием [авиасообщения с РФ]. Париж и другие направления у нас были, просто сейчас люди могут прилететь в Тбилиси [из Москвы] и улететь дальше. Или, например, побудут несколько дней в Тбилиси и полетят в Париж, Вену, разные направления. Из Тбилиси в Европу много рейсов летает - Милан, Солоники, Ларнака и так далее. Транзитный рейс у нас, как и везде. Через Стамбул, например, то же самое", - отметил Гаиашвили.
Глава авиакомпании подчеркнул, что не было как такового запуска транзитных рейсов из Москвы в Европу через Тбилиси. "Мы запустили прямые рейсы в Москву и пассажиры могут через Тбилиси лететь транзитом куда угодно", - пояснил он. Как сообщил Гаиашвили, с 16 июня откроется рейс в Солоники из Тбилиси, можно будет взять билет Москва - Тбилиси - Солоники.