Այս պահի դրությամբ չկա խաղաղության պայմանագրի համաձայնեցված նախագիծ, որը հնարավոր կլինի ստորագրել. Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Քիշնևում հունիսի մեկին կայանալիք հնգակողմ հանդիպմանն Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու հավանականությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝վարչապետը, անդրադառնալով քննարկումներին, թե արդյոք հնարավո՞ր է, որ հունիսի 1-ին Քիշնևում խաղաղության պայմանագիր ստորագրվի՝ Փաշինյանն ասաց. «Մենք դեռևս չենք ստացել Ադրբեջանի մեկնաբանությունները Վաշինգտոնից առաջ իրենց փոխանցած մեր առաջարկությունների վերաբերյալ: Եթե ես ճիշտ եմ հիշում, դա խաղաղության պայմանագրի արդեն չորրորդ խմբագրումն է: Չորրորդ խմբագրումը փոխանցել ենք, այս պահի դրությամբ դեռևս դրանց մեկնաբանությունները չենք ստացել: Հետևաբար, այս պահի դրությամբ կարող եմ ասել, որ չկա համաձայնեցված նախագիծ, որը հնարավոր կլինի ստորագրել»:
Քիշնևում հունիսի 1-ին կկայանա հնգակողմ հանդիպում՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի, Ֆրանսիայի և Գերմանիայի ղեկավարների և Եվրոպական խորհրդի նախագահի մասնակցությամբ։

На данный момент нет согласованного проекта мирного договора, который можно было бы подписать: Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян коснулся возможности подписания мирного договора с Азербайджаном на пятисторонней встрече, которая пройдет в Кишиневе 1 июня.
Как сообщает Арменпресс, говоря о возможности подписания мирного договора в Кишиневе 1 июня, Пашинян сказал: ''Мы еще не получили комментариев Азербайджана по нашим предложениям, которые передали им в Вашингтоне. Если я правильно помню, это уже четвертая редакция мирного договора. Мы отправили четвертую редакцию, и пока не получили на них комментариев. Поэтому на данный момент могу сказать, что нет согласованного проекта, который можно было бы подписать''.
1 июня в Кишиневе состоится пятисторонняя встреча с участием лидеров Армении, Азербайджана, Франции и Германии и председателя Европейского совета.