Արցախի Պաշտպանության բանակը հերքում է ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի  սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ադրբեջանի Պն- ն, հայտարարելով Շուշիի և Մարտունու շրջաններում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը`  փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող  քաղաքացիների ուղղությամբ»,- ասվում է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что 1 июня в 10:00 подразделения Армии обороны открыли огонь по азербайджанским позициям в направлении Шушинского района, является очередной дезинформацией. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
''Минобороны Азербайджана, заявляя о пресечении якобы проводимых в Шушинском и Мартунинском районах инженерных работ, пытается исказить реальность, обосновывая таким образом огонь со стороны азербайджанских подразделений по гражданам, проводящим сельскохозяйственные работы'', - отметили в минобороны Арцаха.