Ամենօրյա ապատեղեկատվության տարածմամբ Ադրբեջանը հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հող է նախապատրաստում. Արցախի ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 4-ի՝ ժամը 04։20-ից ժամը 13։55-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ադրբեջանի Պն-ն, հերթական անգամ հայտարարելով Շուշիի ուղղությամբ իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, կրկին խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել նույն հատվածում իր ստորաբաժանումների կողից հրադարի խախտման այսօր արձանագրված դեպքը։
Ամենօրյա ապատեղեկատվության տարածմամբ, Ադրբեջանը հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հող է նախապատրաստում»- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Ежедневно распространяя дезинформацию, Азербайджан готовит почву для очередной провокации: минобороны Арцаха
Сообщение минобороны Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны Арцаха 4 июня в период с 04:20 до 13:55 якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского и Аскеранского районов Арцаха, является очередной дезинформацией. Как передает News.am, об этом сообщили в пресс-службе Армии обороны Арцаха.
"Минобороны Азербайджана, в очередной раз заявляя о срыве якобы ведущихся в направлении Шуши инженерных работ, вновь искажает действительность, пытаясь оправдать зафиксированный сегодня случай нарушения режима прекращения огня своими подразделениями в том же районе.
Ежедневно распространяя дезинформацию, Азербайджан готовит почву для очередной провокации", - отмечается в сообщении Армии обороны Арцаха.