Մեկնարկել է ՀԱՊԿ-ի ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստը
Մինսկում մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստը։
Համաձայնագրի մասնակից երկրները, որոնց կներկայացնեն բոլոր վեց երկրների արտգործնախարարները, նիստ կանցկացնեն, որտեղ նախատեսվում է քննարկել հետագա համագործակցության հեռանկարները։ Կողմերը նախատեսում են քննարկել նաև միջազգային իրադրությունը և դրա ազդեցությունը ՀԱՊԿ երկրների անվտանգության վրա։
Բացի այդ նախատեսվում է ընդունող երկրի՝ Բելառուսի նախագահի՝ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հանդիպումը ԱԳ նախարարների հետ։

Стартовало заседание Совета министров иностранных дел ОДКБ
В Минске началось заседание совета министров иностранных дел Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
Страны – участницы договора, которые будут представлять министры иностранных дел всех шести стран, проведут заседание, где планируется обсуждение перспектив дальнейшего взаимодействия. Стороны также планируют обсудить состояние международной обстановки и ее влияние на безопасность стран ОДКБ.
Кроме этого, планируется встреча глав внешнеполитических ведомств с президентом принимающей страны – Белоруссии – Александром Лукашенко.