Հակառակորդը Ճարտար համայնքի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող կոմբայնի ուղղությամբ կրակել է. Արցախի ՊՆ
Հունիսի 29-ին՝ ժամը 18:10-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն խախտել է հրադադարը` հրաձգային զենքից կրակ բացելով Ճարտար համայնքի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող կոմբայնի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Հայկական կողմում տուժածներ չկան։
Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ-ն ապատեղեկատվություն է տարածել այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումներն են նույն ուղղությամբ կրակ բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

ВC Азербайджана обстреляли комбайн в Чартаре: минобороны Арцаха
29 июня около 18:10 ВC Азербайджана нарушили режим прекращения огня, открыв огонь из стрелкового оружия по комбайну, выполнявшему сельскохозяйственные работы на полях общины Чартар Мартунинского района. Об этом сообщает минобороны Арцаха.
В то же время, минобороны Азербайджана распространило дезинформацию о том, что подразделения Армии обороны обстреляли азербайджанские позиции в том же направлении.
О нарушении режима прекращения огня доложено командованию миротворческих войск РФ", - отмечается в сообщении.