Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ջեյք Սալիվանի հետ
Հուլիսի 6-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային և ավելի լայն արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու մարտահրավերները: Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել հայկական կողմի մոտեցումները մի շարք կարևոր ուղղություններով:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ մասնավորապես, շեշտել են երկկողմ համագործակցության զարգացումը՝ էներգետիկայի, տնտեսության և ժողովրդավարության շրջանակներում:

Армен Григорян в Белом доме встретился с Джейком Салливаном
6 июля секретарь Совбеза Армении Армен Григорян встретился в Белом доме с советником президента США по вопросам национальной безопасности Джейком Салливаном.
На встрече стороны обсудили ситуацию и вызовы региональной и внерегиональной безопасности. В этом контексте секретарь Совбеза представил собеседнику подходы армянской стороны по ряду важных направлений.
Собеседники обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес, в частности, подчеркнули развитие двустороннего сотрудничества в рамках энергетики, экономики и демократии.