ԱԽ քարտուղարը և Իգոր Խովաևը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Հուլիսի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՌԴ ԱԳ նախարարի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին:
Կողմերը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը և ընդգծել, որ Լեռնային Ղարաբաղի հայ ազգաբնակչության իրավունքներն ու անվտանգությունն առաջնային են և պետք է պաշտպանվեն:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից 2020թ․ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության խախտմամբ Լաչինի միջանցքի շարունակվող արգելափակմանը՝ ԱԽ քարտուղարը շեշտել է Ադրբեջանի կողմից ստանձնած պարտավորությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:

Армен Григорян и Игорь Ховаев обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
21 июля секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян встретился со спецпредставителем министра иностранных дел РФ по содействию нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном Игорем Ховаевым. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза РА.
Стороны обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха и подчеркнули, что права и безопасность армянского населения Нагорного Карабаха являются приоритетными и должны быть защищены.
Коснувшись продолжающегося блокирования Лачинского коридора Азербайджаном в нарушение трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года, секретарь Совбеза подчеркнул необходимость выполнения Азербайджаном взятых на себя обязательств.