Կարմիր խաչն այցելել է Ադրբեջանի կողմից առեւանգված Վագիֆ Խաչատրյանին. նա ընտանիքին երկտող է փոխանցել
Կարմիր խաչն այցելել է Ադրբեջանի կողմից հուլիսի 29-ին առևանգված 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել է Վագիֆ Խաչատրյանի դուստր՝ Վերա Խաչատրյանը:
«Մենք հնարավորինս պայքարում ենք, որպեսզի կարողանանք հայրիկիս հետ բերել: Ասացին՝ դեղեր է խմում իբր թե բուժման համար: Բայց իր հիվանդությունը բուժելի հիանդություն չէ, այլ վիրահատական է: Կարմիր խաչից երկտող են փոխանցել, որում գրված է՝ «լավ եմ, ձեր մասին եմ մտածում, սաղություն լինի, կգամ»»,- պատմեց Վերա Խաչատրյանը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 29-ին Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության ներկայացուցիչները Բերձորի միջանցքում ապօրինի տեղակայված ադրբեջանական «անցակետից» առևանգել են վիրահատության նպատակով Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջոցով Արցախից Հայաստան տեղափոխվող 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանին։

Представители МККК посетили похищенного азербайджанцами 68-летнего арцахца Вагифа Хачатряна
Представители МККК 7 августа посетили похищенного азербайджанцами 68-летнего арцахца Вагифа Хачатряна. Об этом заявила NEWS.am дочь последнего Вера Хачатрян.
''Мы по возможности боремся за то, чтобы вернуть отца. Сказали, что он принимает лекарства, мол, для лечения. Но его болезнь не такая, необходимо хирургическое вмешательство. Представители Красного Креста также передали записку от отца, в которой написано: ''Я хорошо, я все время думаю о вас, если все будет нормально, вернусь'', - заявила Вера Хачатрян.
Напомним, что 68-летний житель Нагорного Карабаха Вагиф Хачатрян 29 июля был похищен и незаконно задержан Азербайджаном на незаконно установленном КПП в Лачинском коридоре.