Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ
Այսօր Հայաստանի հանրապետական կուսակցության նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Զրույցի ընթացքում առանձնակի կարևորվել և հանգամանալից անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից շրջափակման հետևանքով արդեն ութ ամիս Արցախում շարունակվող և օրեցօր վատթարացող հումանիտար ճգնաժամին, Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների դեմ իրականացվող ակնհայտ ցեղասպանական քաղաքականությանը:
ՀՀ երրորդ նախագահը և ԱՄՆ դեսպանն անդրադարձել են նաև ՀՀ ներքաղաքական և ժողովրդավարական խնդիրներին, տարածաշրջանի իրավիճակին և զարգացումներին, Արցախի հարցում ՀՀ իշխանությունների կողմից վարվող քաղաքականությանը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի, ՀՀԿ Գործադիր մարմնի և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ներկայացուցիչներ:

Серж Саргсян встретился с послом США в РА Кристиной Квин
Сегодня в центральном офисе Республиканской партии Армении председатель Республиканской партии Армении, третий президент Республики Армения Серж Саргсян встретился с послом США в Республике Армения Кристиной Квин по инициативе последней.
В ходе беседы особо подчеркнута и обстоятельно рассмотрена тема усугубляющегося в Арцахе день ото дня гуманитарного кризиса, который вызван продолжающейся восемь месяцев блокадой со стороны Азербайджана, а также акцентирована очевидная политика геноцида, проводимая властями Азербайджана в отношении граждан Республики Арцах.
Третий президент Республики Армения и посол США коснулись также внутриполитических и демократических проблем Республики Армения, региональной ситуации, проводимой властями Республики Армения политики в вопросе Арцаха.
На встрече присутствовали представители офиса третьего президента РА, Исполнительного органа РПА и посольства США в РА.