7 բուժառու Կարմիր խաչի միջնորդությամբ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 7 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։  Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 7 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
Ադրբեջանական կողմը շարունակաբար արգելում է Կարմիր խաչի մեքենաներով խիստ անհրաժեշտ դեղորայքի և բժշկական պարագանների մատակարարումը Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 4-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 85 հիվանդ, 3 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում. որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве МККК 7 пациентов перевезены из Арцаха в Армению
Сегодня, 22 августа, 7 пациентов Республиканского медицинского центра Арцаха вместе с сопровождающими лицами при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста перевезены в специализированные медицинские центры Армении для оказания неотложной помощи.
Как сообщает Минздрав Арцаха, в течение дня на автомобилях МККК планируется вернуть в Арцах 7 пациентов вместе с сопровождающими, которые были направлены в Армению для лечения в рамках госзаказа.
Азербайджанская сторона продолжает запрещать доставку необходимых медикаментов и предметов медицинского назначения в Арцах автомобилями Красного Креста.
В медицинском центре «Аревик» на стационарном лечении находятся 28 детей, 4 из них в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в Республиканском медцентре получают 85 пациентов, 3 из них находятся в реанимационном отделении, двое – в крайне тяжелом состоянии.