Հանդիպել են Գագիկ Ծառուկյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Հայաստանի  առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ:
Այս մասին հայտնել է ՀՀ առաջին նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Մուսինյանը։
«Գագիկ Ծառուկյանը Լևոն Տեր-Պետրոսյանին շնորհավորել է Անկախության հռչակագրի ընդունման 33-ամյակի առթիվ՝ կարևորելով նրա դերակատարումը 3-րդ հանրապետության կայացման գործում:
Շուրջ մեկ ժամ տևած ջերմ առանձնազրույցի ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են շրջափակման մեջ գտնվող Արցախում տիրող իրավիճակին, Հայաստանի ներկայիս խնդիրներին և դրանց լուծման ուղիներին: Կողմերը երկուստեք կարևորել են երկրում առկա խնդիրների կարգավորման համար անհրաժեշտ համազգային համերաշխության ու միասնականության գործոնը:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տանը»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Մուսինյանը:

Встретились Гагик Царукян и Левон Тер-Петросян
Председатель партии ''Процветающая Армения'' Гагик Царукян встретился с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном.
Как сообщает ''Арменпресс'', об этом сообщил пресс-секретарь первого президента РА Арман Мусинян.
"Гагик Царукян поздравил Левона Тер-Петросяна по случаю 33-й годовщины принятия Декларации независимости, подчеркнув его роль в создании Третьей республики.
В ходе теплой частной беседы, продолжавшейся около часа, собеседники обсудили ситуацию в блокадном Арцахе, текущие проблемы Армении и пути их решения. Стороны подчеркнули фактор национальной солидарности и единства, необходимый для решения существующих проблем в стране.
Встреча состоялась в доме первого президента РА Левона Тер-Петросяна", - написал Мусинян на своей странице в Facebook.