Շրջափակված Ստեփանակերտ. Կես հաց՝ մեկ անձին
Ստեփանակերտում մեկնարկել է հացի համար կտրոնների տրամադրման գործընթացը: Այդ նպատակով սպասարկման կետեր են բացվել մայրաքաղաքի մոտ մեկ տասնյակ հասցեներում: Մեկ անձը մեկ օրվա համար կտրոնով կկարողանա գնել մոտ 200 գրամ հաց: Ըստ տեղեկատվական շտաբի տարածած հայտարարության՝ կտրոններով հացի վաճառքը կսկսվի վաղվանից. իհարկե, նրանց համար, ովքեր կհասցնեն կտրոն ստանալ:
«Ստեփանակետում կա ալյուրի, հետևաբար հացի խնդիր, ինչից ելնելով որոշում է կայացվել սեպտեմբերի 5-ից հացի վաճառքը կազմակերպել բացառապես կտորնների միջոցով»,-Արցախի հանրային հեռուստատեսության հետ զրույցում ասում է ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար Վահրամ Առաքելյանը։
Նա նշում է, որ կտրոնային համակարգը կբացառի նույն անձին կամ ընտանիքին հացի կրկնակի վաճառքը, ինչն էլ կազդի հերթերի քանակի վրա։
Հացի կտրոնը տրամարդվում է 8 օրվա համար։ Մեկ շնչի հաշվով հաշվարկը կատարված է կես հացի՝ մոտ 200 գրամի չափաբաժնով, հաղորդում է Panorama.am–ը:

В Степанакерте стартовал процесс предоставления хлеба по талонам. С этой целью открылись пункты обслуживания по десятку адресов в столице Республики Арцах. Один человек по одному талону сможет купить примерно 200 граммов хлеба.
Согласно информации Информационного штаба Арцаха, продажа хлеба по талонам начнется с завтрашнего дня, конечно, для тех, кто успеет получить талон.
''В Степанакерте существует дефицит муки, следовательно, проблемы с хлебом, исходя из этого принято решение организовать продажу хлеба с 5 сентября по талонам'', – заявил в эфире Общественного телевидения Арцаха министр социального развития и миграции Ваграм Аракелян.
Он отмечает, что талонная система исключить повторную продажу хлеба одной и той же семьей, лицам, что существенно повлияет на очередь за хлебом.