Դավիթ Իշխանյանը ԱՀ ԱԺ պատգամավոր Արթուր Հարությունյանի հրաժարականի դիմումի մասին հայտարարություն է տարածել
ԱՀ ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը սույն թվականի սեպտեմբերի 11-ին հանդես է եկել հայտարարությամբ:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի 138-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Արթուր Իվանի Հարությունյանը սեպտեմբերի 11-ին ներկայացրել է հրաժարականի դիմում:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 138-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն, եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որը ստորագրում ու հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը և ուղարկում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:

Давид Ишханян выступил с заявлением по поводу отставки депутата НС Республики Арцах Артура Арутюняна
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян 11 сентября выступил с заявлением, в котором говорится:
"В соответствии с частью 1 статьи 138 Закона Республики Арцах "Регламент Национального Собрания" заявляю, что депутат Национального Собрания Республики Арцах Артур Иванович Арутюнян 11 сентября подал заявление об отставке.
Согласно части 2 статьи 138 Закона "Регламент Национального Собрания", если депутат подачей письменного заявления в течение одной недели отзывает свое заявления об отставке, тогда председатель Национального Собрания выступает с заявлением об этом; если депутат не отзывает своего заявления, то составляется протокол о завершении его полномочий, который подписывает и опубликовывает председатель Национального Собрания и направляет в Центральную избирательную комиссию.