Անկարան աջակցում է Բաքվի ռազմական գործողությունները Ղարաբաղում ․ Էրդողան
Թուրքիան աջակցում է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի գործողությանը և հանդես է գալիս տարածաշրջանում հայերի և ադրբեջանցիների համատեղ բնակության օգտին, հայտարարել Է Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը:
«Ի սկզբանե մենք աջակցել ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցային գործընթացին, Բայց Հայաստանը, մեր կարծիքով, չի գնահատել, ինչպես հարկն է, այդ պատմական հնարավորությունը։ Մենք ակնկալում ենք Հայաստանի կողմից ավելի վաղ տրված խոստումների իրականացում, առաջին հերթին Զանգեզուրի միջանցքի բացման հարցով»,- ասել է Էրդողանը` ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում։
«Մենք աջակցում ենք Ադրբեջանի քայլերին՝ իր տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու համար»,- ընդգծել է Էրդողանը։

Анкара поддерживает военную операцию Баку в Карабахе – Эрдоган
Турция поддерживает операцию Азербайджана в Нагорном Карабахе и выступает за совместное проживание армян и азербайджанцев в регионе, заявил президент Турции Тайип Эрдоган, передаает Айсор.
''С самого начала мы поддерживали переговорный процесс между Азербайджаном и Арменией, но Армения, на наш взгляд, не оценила, как следует, этот исторический шанс. Мы ожидаем реализации данных ранее Арменией обещаний, в первую очередь по вопросу открытия Зангезурского коридора'', - заявил Эрдоган, выступая на Генассамблее ООН.
''Мы поддерживаем предпринятые Азербайджаном шаги с целью защиты территориальной целостности'', - подчеркнул Эрдоган.