Արմեն Աշոտյանը կմնա կալանքի տակ. դատարանը մերժեց բողոքները
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։ Սպուտնիկ Արմենիայի փոխանցմամբ՝ տեղեկությունը հայտնում է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը։
«Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Սերգեյ Մարաբյանը մերժեց մեր վերաքննիչ բողոքները և Արմեն Աշոտյանին թողեց կալանքի տակ»,– գրել է նա ֆեյսբուքյան էջում:
Աթանեսյանն ավելի վաղ ասել էր, որ Արմեն Աշոտյանին ազատելու որոշումը կարող է կայացնել միայն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Ըստ նրա` դատական այս ամբողջ գործընթացն ընդամենը բուտաֆորիա է, որին պարտավոր են մասնակցել, որպեսզի հետո իրենց չմեղադրեն ինչ-որ բան չանելու մեջ։

Суд решил оставить под арестом Армена Ашотяна
Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян продолжит оставаться под арестом. Об этом адвокат Ашотяна Тигран Атанесян сообщил в соцсетях, передает Sputnik Армения.
По его словам, Антикоррупционный суд Армении под председательством судьи Сергея Марабяна отклонил ходатайство защиты об изменении меры пресечения в отношении Ашотяна.
Ранее Атанесян отметил, что его подзащитного не освободят, поскольку прокурор уже передал дело с обвинительным заключением в Антикоррупционный суд. Это означает, что Апелляционный суд не может рассмотреть ходатайство, а вопрос о мере пресечения в отношении зампреда РПА будет решать суд первой инстанции.